Uygulama

Zynn adlı uygulama Google Play Store üzerinden kaldırıldı

Zynn adlı uygulama Google Play Store üzerinden kaldırıldı

 

TikTok adlı uygulamanın nerdeyse birebir kopyası konumunda bulunan Zynn adlı yapım, daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek aamcıyla çokta doğru bulunmayan bir strateji kullanmaya başlamış gibi gözükmekte. Wired tarafından yapılmış olan bir habere bakılırsa söz konusu bu uygulama Google Play Store üzerinden bundan dolayı kaldırılmış bulunabilir.

Son dönemlerde fazlasıyla gündeme gelmiş olan TikTok adlı uygulama, kısa videoların paylaşım yapıldığı çok daha farklı bir sosyal medya platformudur. Dans videolarından tutun da esprili videolara kadar pek çok farklı içeriğin yer aldığı söz konusu bu sosyal medya platformunun, ülkemiz içerisinde de çok fazla sayıda kullanıcıya sahip bulunduğunu açık bir şekilde ifade etmemiz gerekiyor.

Zynn ismine sahip uygulama da TikTok’un nerdeyse bire bir kopyası olarak karşımıza çıkıyor. Kuaishou aracılığıyla finanse edilmiş olan söz konusu bu uygulama, TikTok’un tam anlamı ile rakibi olmuş bir vaziyette. Kuaishou de Çin’in en büyük sosyal medya firması olarak öne çıkan Tencent şirketi tarafından finanse edilmekte. Fazlasıyla karmaşık durumda bulunan bu yapı üzerinde, kısa bir şekilde uygulamaların arasında çok büyük bir rekabet bulunduğunu gözlemlediğimizi söylememizde yarar var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close