İnternet

Zuckerberg’den Facebook konusunda yeni bir açıklama

Zuckerberg'den Facebook konusunda yeni bir açıklama

 

The Verge tarafından yayınlanmış olan bir ses kaydına bakılır ise Facebook platformunun CEO’su görevinde bulunan Mark Zuckerberg, temmuz ayı içerisinde firmanın karşılaşmakta olduğu zorluklarla alakalı bir şekilde açıklamalar gerçekleştirdi. Zuckerberg, söz konusu bu ses kayıtları içerisinde Demokrat Parti üzerinden Başkan aday adayı olarak öne çıkan Senator Elizabeth Warren’ın seçimi kazanması durumunda tıpkı kendileri gibi devleşmiş teknoloji firmalarının batacak olduğunu ifade ediyor. Zuckerberg’e bakılır ise Warren seçimi kazanırsa yasal yaptırımlar ile karşılaşmış olacaklar ve bu söz konusu davaları da kazanmış olacaklar.

Zuckerberg ayrıca, kendilerinin hükümetlerine karşı mahkemeye gitme konusunda isteklerinin olmadığını ifade ederken ülkelerine çok daha fazla önem vermekte olduklarını fakat söz konus ubu durumun varlıklarını tehdit etmeye başlaması halinde mücadele etmekten hiç bir şekilde geri duymayacak olduklarını da ifade etti.

Warren, daha öncesinde atmış olduğu bir tweet’in içine Facebook benzerindeki şirketlerin düzeltilmesinin gerekli olduğunu ifade etmişti. Zuckerberg’e bakılır ise çözüm, büyük durumda bulunan teknoloji şirketlerini bölmek değil. CEO, öte yandan bu şekilde bir hareketin seçimlere müdahale edilebilmesini çok daha olası bir duruma getireceğini ifade ediyor. Facebook platformunun nefret söylemlerini bastırma konusunda, boyutundan kaynaklı bir şekilde çok daha başarılı bir durumda bulunduğunu savunmakta olan genç yaştaki milyarder, Twitter platformunun aynı başarıyı yakalayamayacak olduğunu da açıkça ifade ediyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close