Teknoloji

ZTE şirketine Amerika’da dava

ZTE şirketine Amerika'da dava

 

Çin asıllı telekomünikasyon devlerinden biri olarak öne çıkan ZTE şirketinin başı, Amerika Birleşik Devletleri’nin hükûmetiyle bir defa daha derde girmiş gibi gözüküyor. NBC News kanalında geçmiş olduğumuz günler içerisinde yapılan çok daha yeni bir habere bakılırsa firma, rüşvet konusundaki iddialar hususuna soruşturma altına girmiş durumda.

Yeni ortaya çıkmış olan iddialar, ZTE şirketinin denetimli serbestlikle alakalı zamanının daha öncesinde uluslararası ticaret hukuku konusundaki ihlallere yaklaşmış olmasıyla ortaya çıkmış bir vaziyette. Firmanın, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzey Kore ile birlikte İran’da yer alan yaptırımları ihlal ettiği gerekçe gösterilerek suçlu bulunmuş olduğunu da hatırlatmamızda yarar var.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Adalet Bakanlığı, bu söz konusu yeni iddialarla ilgili olarak bir yorum gerçekleştirmedi fakat ZTE şirketinin kendisi kısa bir açıklama paylaşmış durumda. Söz konusu açıklama içerisinde; ”ZTE şirketi yasal bir durumda ve uyumluluk yükümlülüklerini yerine getirme konusuna tamamen kendisini adamıştır. Firmanın liderlikle ilgili ekibinin en önemli önceliği ise, ZTE şirketini küresel pazar üzerinde çok daha güvenilir bir iş ortağı hâline getirebilmektir ve firma kaydetmiş olduğu muazzam bir durumdaki ilerlemeden çok fazla gurur duyuyor. Bunun daha da ilerisinde ZTE şirketinin daha çok yorum gerçekleştirmesi hiç bir şekilde uygun olmayacaktır” şeklindeki ifadelerine yer verilmiş oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close