İnternet

Youtube’dan yeni bir atak

Youtube'dan yeni bir atak

Youtube uygulamasının canlı yayınlarında meydana gelen 10 saniye kadarlık gecikmeler, teknik ekibin çalışması sayesinde bir kaç saniyeye düşürüldü. Canlı yayınlar hemen uygulama ve site üzerinden canlı bir şekilde yayınlanamayabilmektedir.

Genelde bir kaç saniyelik gecikmeler yaşanabilmektedir. Video yayınları canlı gibi gözükse de gerek teknik gerek teknolojik sebeplerden ötürü bir kaç saniyelik gecikmelerin yaşanmasına neden olabilirler. Youtube da bu alanda kendini geliştirerek bu gecikmeleri 10 saniye gibi bir gecikmeden bir kaç saniyeye düşürdü.

Youtube Canlı Yayınları

Youtube uygulamasının teknik ekibi bir kaç gün öncesinde gerçekleştirdiği “ultra düşük seviyeli gecikme” özelliğini duyurdu. Youtube canlı yayınını yapacak olan kişinin bu özelliği aktifleştirmesi ile birlikte 10 saniyelik gecikmeler bir kaç saniyeye düşecek ve canlı yayından her hangi bir farkı kalmayacak.Bu uygulamanın canlı yayını izleyecek olan kişinin RAM kısmında daha fazla çalışmaya yol açabileceği de gelen bilgiler arasında. Bu özellikle birlikte yeni yorum kısımlarını da getiren Youtube teknik ekibi, bu özelliklerin izleyicileri ile birlikte iletişim kuran yapımcılar açısından oldukça kullanışlı olacağını belirtiyor.Youtube teknik ekibi Özelliklere Apple’ın ReplayKit uygulamasını da dahil etmek amacı ile IOS uygulamasını güncelliyor. Bu güncelleme ile birlikte iPhone kullanıcıları cihazlarındaki ekranları Youtube kanallarına yansıtabilme imkanı bulacaklar. Buna benzer bir özellik Android uygulamalarında daha önceden güncellenmiş olup hala çalışmaya devam ediyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close