İnternet

Youtube’dan Donald Trump’a yasak!

Youtube'dan Donald Trump'a yasak!

 

Mevcut durumdaki tüm popüler sosyal medya platformları tarafından yasaklanmış olan Donald Trump, şimdilerde ise YouTube üzerinden bir darbe yemiş durumda. Video paylaşımıyla alakalı platform, Donald Trump’ın en azından bir haftalık zaman süresinde canlı yayınlar gerçekleştirmesini ve de video paylaşımında bulunmasını yasaklamış oldu. Bunun asıl sebebi de yüklenmiş olan son video içerisindeki şiddeti teşvik etmekte olan bir bölüm.

Kasım ayı itibariyle Amerika Birleşik Devletleri içerisinde eleştirilerin hedef noktasında yer alan Donald Trump, son günler içerisinde nerdeyse her bir taraftan darbe yer hale gelmiş oldu. Özellikle de ardımızda bırakmış olduğumuz günlerde yapmış olduğu bir mitingin ardından halkın toplantıda bulunan senato binasını işgal girişiminde bulunmasına sebep olan Trump, bu hamlenin hemen sonrasında daha da fazla tepki çekmeye başlamış oldu. Şu anda yasal açıdan herhangi bir şeyle karşılaşmamış olan Trump, sosyal medya üzerinden de adeta men edilmiş durumda.

Donald Trump, sosyal medya platformunu çok fazla severek kullanmaya devam eden isimlerden biridir. Platformların üstünden bazı dönemlerde yapmış olduğu açıklamalardan dolayı gündemi etkilemeyi de başarmış olan Donald Trump, seçimleri yitirmesinin sonrasında muhtemel olarak hiç beklememekte olduğu bir tepkiyle karşılaşmış oldu. Twitter’ın yanı sıra Facebook ile birlikte Instagram platformları, Donald Trump’ın paylaşımlarda bulunmasını engellemiş oldu. Hatta söz konusu bu platformlar, Donald Trump’a ait olan hesapların kalıcı bir şekilde kapatılmış olduğunu duyurmuş oldu. Trump şimdi de Google cephesi üzerinden bir darbe daha almış oldu. YouTube adlı platform, Donald Trump’ın kanalının kapatılmış olduğu duyurusunda bulundu.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close