İnternet

Youtube platformunun CEO’sundan özür geldi

Youtube platformunun CEO'sundan özür geldi

 

Çok büyük platformların en önemli problemleri arasında yer alan doğrulama problemi de yavaş bir şekilde YouTube platformunda baş göstermeye başlamış bir durumdaydı. Geçmiş olduğumuz günler içerisinde doğrulama kriterleri konusunda değişikliğe gidilmiş olduğu konusunda açıklamalar yapan YouTube platformu, bir kısım içerik üreticilerinden de tepki almaya başlamıştı. Daha öncesinde doğrulanmış bir hesabı bulunan pek çok içerik üreticisi, son dönemlerde hesaplarının doğrulanmamış bir şekilde gözüküyor olmasından dolayı şikayetçiydi.

Yeni gelmiş olan doğrulama kriterlerinin neden olduğu bu söz konusu problemlerden sonra YouTube platformunun CEO’su görevinde bulunan Susan Wojcicki ise konuya hemen dahil oldu. CEO, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile birlikte problem yaşamaya başlamış içerik üreticilerinden özür dilemişken en kısa zaman içerisinde doğrulamayla alakalı kriterlerini tekrardan güncelleyecek olduklarını ifade etti..

Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamalar içerisinde içerik üreticilerin isteklerini önemsediklerini ifade ederek şöyle yazdı; ”Doğrulama rozetlerinin sizler açısından ne kadar değerli bir durumda bulunduğunu kesin bir biçimde anlamış olduk. Hali hazır bir şekilde doğrulaması yer alan kanallar, hiçbir itiraz olmadan yollarına böyle devam edebiliyor olacak” şeklindeki ifadelerine yer verdi. Bu söz konusu açıklamalara bakılır ise geçmiş dönemde doğrulanmış fakat yeni kriterlere bakılarak doğrulanmasını yitirmiş olan kanallar, değişikliklerden hiç bir şekilde etkilenmiyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close