Teknoloji

Youtube platformundan studio güncellemesi

Youtube platformundan studio güncellemesi

 

YouTube platformunun getirmiş olduğu Studio ile alakalı güncelleme, kullananların videolarıyla ilgili olarak bir telif hakkı talebi geldiği zaman videonun belirli bölümlerini kesme gibi bir seçenek sunmakta. ‘‘Assisted Trim’’ şeklinde isimlendirilmiş olan söz konusu bu özellik, video üzerinde telif hakkıyla alakalı isteğin geldiği bölümleri kesebilmenizi sağlamakta. Güncellemenin arkasında yer alan yaratıcı ekipse, kullanıcıların mevcut durumdaki videolarını düzenleyebilmeleri amacıyla çok daha gelişmiş bir özellik üstünde de çalışmalarını devam ettirmekteler. Bahsi geçmiş olan bu söz konusu özelliğin de yakın zaman içinde kullanıcıya sunulması konusunda planlar yapılıyor.

YouTube platformu üzerinde müzik firmaları ile birlikte yayıncılar ve ayrıca 3. şahıslar arasında meydana gelen telif hakkıyla alakalı davalarında adeta ardı arkası kesilmiş değil. Örnek olarak; özellikle de 2019 senesi içerisinde YouTube kanalları üzerinde video paylaşımı gerçekleştiren yayıncılar, Universal Music şirketi gibi çok büyük müzik firmalarını telif hakları hususunda aşırı bir şekilde duyarlı olmalarından dolayı suçladı. Bu söz konusu büyük firmaların, mevcut bir durumdaki şarkıların fazlasıyla büyük bir bölümünde telif hakkına sahip durumda bulunması da işleri hiç bir şekilde basitleştirmemekte. YouTube platformu ise kullanıcıların yaşamış olduğu bu problemi hafifletmek amacıyla çok uzun bir zamandan beri zorlu bir savaş vermekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close