İnternet

Youtube platformuna yüklenmiş olan videoların yarısı hiç izlenmemekte

Youtube platformuna yüklenmiş olan videoların yarısı hiç izlenmemekte

 

Yayınlanmış olan çok daha yeni bir tane rapor, popülerliğini korumaya devam eden video izleme platformlarından YouTube üzerindeki video içeriklerin yanı sıra video izlenmeleriyle alakalı bir takım istatistikleri ortaya koymuş oldu. Rapora bakılır ise YouTube üzerindeki videoların %1’inden daha da azı 100.000 tane izlenmeyi geçebilmektedir.

Los Angeles’ta merkezi bulunan bir analiz şirketi olarak öne çıkan Pex, dünyanın tamamında sosyal medya platformlarını gözlemlemekte. Firma, 2018 senesi içerisinde ”state of YouTube” ismini vermiş olduğu bir rapor paylaşmıştı, aynı raporu 2019 senesiyle alakalı da yeniden güncellemiş oldu

Pex, 2018 senesi içerisinde yayınlamış olduğu rapor üzerinde Google şirketinin sahibi konumunda bulunduğu video izleme platformundaki videoların yalnızca %0,64’lük kısmının 100.000 taneden çok izlenmekte olduğunu açıkça ortaya koymuş idi. Bu söz konusu oran 2019 senesinde de fazla büyük bir yükseliş görmeyi başaramadı ve videoların yalnızca %0,77’lik kısmı YouTube platformu üzerinde 100.000 tane izlenmeye ulaşmayı başarabildi.

Şirketin paylaşmış olduğu rapora bakılırsa 100.000 tane izlenmeye ulaşmış olan videoların oranı bayağı bir düşük durumdayken fazlasıyla az sayıda izleyiciye ulaşmakta olan videoların oranı da bayağı bir. Pex, söz konusu raporu içerisinde YouTube’da yer alan videoların %88,4’lük kısmının 1000 taneden daha az izlenmekte olduğu konusunda açıklama yaptı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close