Uygulama

Youtube mobil uygulamasında büyük bir değişiklik

Youtube mobil uygulamasında büyük bir değişiklik

 

YouTube, mobil uygulamaları üzerinde yer alan Trendler isimli sekmeyi daha yeni özelliklerle değiştirmiş oldu. Yenilenen ”Keşfet” isimli sekme, kullanıcıların trend hale gelen videoların yanında yeni içerik oluşturucularını keşfedebilmelerini sağlamakta.

YouTube platformu, ortalama bir şekilde iki senedir devam eden testlerin sonrasında Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi uygulamaları üzerinde yer alan ”Trendler” adlı sekmeyi değiştirip ”Keşfet” adlı sekmeyi kullanıma sunmaya başlamış oldu. Sosyal medyanın devi, değişikliği destek sayfası üzerinde duyurmuş oldu.

Bundan böyle YouTube platformunun mobil uygulamaları üzerinde, ana sayfanın alt bölümünde yer almakta olan Trendler sekmesinin yerine yenilenen bir Keşfet sekmesini görmüş olacak. Keşfet isimli sekme, bölgenizde yer alan trend videoları göstermek amacıyla kullanılmakta. Öte yandan söz konusu bu yeni sekme Oyun kategorisinin yanı sıra Müzik kategorisi ile birlikte Haber kategorisi, Filmler kategorisi, Moda kategorisi ve Güzellik kategorisi gibi kategorilerdeki yeni içeriklere basit bir şekilde erişebilmenizi sağlamakta.

Yeni getirilmiş olan Keşfet butonu da, ana sayfayla abonelikler simgelerinin arasında yer almakta. Keşfet adlı sekmeyle artık YouTube platformu üzerinde yer alan trend videolara en üst kısımda görülmüş olan özel Trending bölgesinden dokunabilir ya da sayfayı aşağıya kaydırıp erişebilmektesiniz. Keşfet isimli sekmede öte yandan yükselişe geçmiş olan içerik oluşturucularını göstermekte bulunan ”Creator on the Rise” isimli yeni bir bölüm de ilave edildi. Bu söz konusu bölümde YouTube topluluğu üzerinde yeni ortaya çıkmış olan içerik oluşturucuları bulabilmenize ve bunlarla bağlantı kurtabilmenize de imkan tanımış oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close