Uygulama

Youtube Kids’ten büyük bir başarı

Youtube Kids'ten büyük bir başarı

 

Koronavirüs ile alakalı pandemi sebebiyle çok fazla insan evlerinde zamanlarını geçirmek zorunda kaldı. Bu söz konusu zaman içinde internette yer alan içerikler insanların eğlenmesini sağlamaktayken, en fazla zaman harcanmış uygulama da YouTube Kids olarak öne çıktı.

İnsanların tercih ederek kullanmış olduğu yayın platformlarına bakıldığına bir çok değişik isim olduğu görülüyor. YouTube ile birlikte Netflix ve Amazon Prime benzerindeki pek çok şirket bu alan içerisinde hizmet vermekte. En popüler durumda bulunan platform da çok sürpriz bir isim olarak öne çıkıyor YouTube Kids.

Apptopia ismine sahip bir analiz şirketinin ve tüketici etkileşim platformlarından biri olarak öne çıkan Braze, 2020 senesinin ilk 3 aylık dönemi içerisinde en fazla zaman geçirilmiş platformları düzenledi. Braze ile birlikte Apptopia, 35 tane değişik platformu indirmenin yanı sıra kullanım ile birlikte kazanç yönünden bir karşılaştırdı.

Rapor içerisinde kesin sayılar açıklanmamış olsa bile YouTube Kids platformu Netflix platformunun yanı sıra Twitch platformu ile birlikte Amazon Prime Video platformu, Hulu platformu, Disney+ platformu ve hatta YouTube’un kendisi gibi rakiplerini arkasında bırakmayı başarmış oldu. Söz konusu bu uygulama hem küresel açıdan, hem ise Avrupa ile birlikte Amerika Birleşik Devletlerinde de zirvede yer almış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close