Uygulama

Youtube iOS işletim sistemi sürümü için yeni özellik geldi

Youtube iOS işletim sistemi sürümü için yeni özellik geldi

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin merkezinde bulunan teknoloji devlerinden Google şirketinin en popüler hizmetlerinden biri olarak öne çıkan YouTube. Çevrimiçi bir video platformu şeklinde hizmet vermeye devam eden ve uzun bir zamandan beri yaşamımızın içinde bulunan YouTube platformu, geçmiş olduğumuz seneden itibaren çok büyük değişimler geçirmiş durumda. YouTube platformunun geliştirici ekibi, özellikle de söz konusu bu platformun mobil uygulamalarını elden geçirmiş oldu ve bir çok yeniliği de kullananların hizmetine sunmuş oldu.

Şimdi ise YouTube platformunun geliştirici ekibi, söz konusu bu uygulamanın iOS işletim sistemi sürümünü güncellemiş oldu ve çok daha yeni bir özelliği kullanıma sunmuş oldu. Bu söz konusu özellik; ”Abonelikler” şeklindeki bir sayfa altına ilave ediliyor ve kişiselleştirilmiş durumdaki etiketlerden meydana geliyor. Kullanıcılar, bu söz konusu yeni özellik dahilinde yalnızca abone olduğu kanallara ait bir durumda ”filtrelenmiş” içerikleri görüntülemekteler. Örnek olarak ”İzlenmeyenler” adına sahip olan etiket, abone olmuş bulunduğunuz kanalların halen izlememiş olduğunuz videolarını listelemekte.

Şu anda yalnızca iPhone cihazlara sunulmuş durumda bulunan kişiselleştirilmiş etiketler konusundaki özellik, YouTube platformunun çok daha işlevsel bir duruma gelmesini sağlamakta. Zira kullanıcılar, YouTube platformunda yer alan ekibin sunmuş olduğu etiketleri kullanıp videoları direkt olarak filtrelemiş olmaktalar. Bu ise aslında kullanıcıların, erişme konusunda isteği olan içeriklere daha basit bir biçimde ulaşabilmelerini sağlamış oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close