Teknoloji

Youtube için yeni reklam özelliği yolda

Youtube için yeni reklam özelliği yolda

 

YouTube platformu daha halen beta aşamada bulunan sesli reklamlar ile alakalı özelliğin çok daha geniş bir kullanıcı kitlesi için yayınlanmış olduğu duyurusunda bulundu. Daha halen test aşamasında bulunan söz konusu özellikle beraber YouTube platformunda yer alan kullanıcılar, podcast veyahut müzik dinleme esnasında Spotify platformunun bedava sürümündekine benzeyen sesli reklamlarla karşılaşmış olacaklar.

Dünya üzerindeki en popüler video içerik platformlarından bir tanesi olarak öne çıkan YouTube, videonun yanında müzik ile birlikte podcast yayınları aracılığıyla da çok geniş kitlelere ulaşabilme adına kullanımı gerçekleştirilen fazlasıyla popüler bir araç olarak öne çıkıyor. Şimdilerde ise YouTube, sesli bir durumdaki içeriklerin popülerliğinden gelir elde etme maksadıyla test edilmeye başlanan çok daha yeni bir reklam modelini daha çok daha geniş kitlelerin erişimine açmış olacak.

YouTube platformunun ‘erişimi çok daha verimli bir biçimde genişletmek ve marka bilinirliğini çoğaltmak’ maksadıyla geliştirmiş olduğunu ifade ettiği söz konusu bu özellikle beraber YouTube platformunda standart hale gelen görsel reklamların yanında sesli reklamlar da yer alıyor olacak. Tahmin edebilecek olduğunuz gibi YouTube platformunun sesli reklamları özellikle de uygulamayı podcastın yanı sıra müzik amacıyla kullanmakta olanları hedef almakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close