İnternet

Youtube dünyanın tamamında çöktü

Youtube dünyanın tamamında çöktü

 

YouTube, Avrupa ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı bölgeleri ilk sırada yer almak üzere dünyanın tamamında 20 dakikaya kadar ulaşan bir takım kesintiler yaşamış durumda. YouTube platformunun yapmış olduğu özel bir açıklamaya bakılırsa bu söz konusu kesintiler çözülmüş bir vaziyette.

Koronavirüs ile alakalı salgın esnasında en fazla kullanımı gerçekleştirilen video platformlarından bir tanesi olarak öne çıkan YouTube platformu, bu gece dünyanın tamamında kısa zamanlı kesintiler yaşamış oldu. Dünyanın dört bir tarafından bir çok kullanıcı, YouTube platformunun çökmesinin hemen sonrasında tıpkı Twitter platformunda olduğu gibi öteki sosyal medya platformlarına akın etmeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte Avrupa ilk sırada yer almak üzre bütün dünyanın tamamında ortalama bir şekilde 20 dakika devam eden kesintilerin koronavirüs pandemisi esnasında artmış olan yoğun kullanımdan kaynaklanmış olduğu konusunda düşünceler var.

Dünya üzerindeki en popüler video platformu olarak öne çıkan YouTube, COVID-19 ile alakalı pandemi süresince daha da çok kullanılmaya başlamış oldu. Milyonlarca sayıdaki insanın evinde yer aldığı bu süreç içerisinde, ebeveynlerin çocuklarına video arayışında bulunması, haber arayışında olan tüketiciler, müzik dinlemeye devam edenler ve kısaca söylemek gerekirse kafa dağıtma konusunda isteği olan herkes YouTube platformuna akın etmeye başladı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close