İnternet

Yeniden çöktüler

Yeniden çöktüler

 

Milyarlarca sayıdaki kullanıcı kitlesi bulunan ve her geçtiğimiz gün çok daha fazla büyüme gösteren sosyal medya uygulamalarından Instagram ile birlikte WhatsApp ve de Facebook, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu bölgelerin bazılarında sunucu problemleri yaşamış oluyor. Bölgelerinin bazılarına yavaşlama yer alırken, bazı noktalar içerisinde erişimin komple kesilmiş olduğu sunucuların, niçin bu şekilde bir problemle karşılaşmış olduğu şu anda bilinmezliğini koruyor.

Down Detector ismine sahip olan sitenin paylaşmış olduğu verilere bakılırsa hem Facebook üzerinde hem ise Instagram üzerinde durum, Avrupa içerisinde çok büyük problemlerin yer aldığına işaret etmekte. Ülkemiz içerisinde çok olmasa bile bir problemin teşkil etmiş olduğunu açıkça gözlemlemekteyiz. Ülkemiz içerisinde sunucu hataları daha fazla yeni bir şey ilave ederken karşımıza çıkmakta.

Özellikle de Instagram isimli platform, Avrupa bölgesi içerisinde çok büyük bir erişim sıkıntısı yaşamakta. Problemin sunuculardan kaynaklanmış olduğu söyleniyor olsa bile nedeninin ne olduğu şu anda tam bir şekilde bilinmemekte.

Aslında 2019 senesinin ilk zamanlarından bu yana bu problemler teşkil ediyor olsa bile içinde yer aldığımız Yaz ayları içerisinde bu problemler daha da çoğalmaya başladı. Facebook platformunun bu çöküntülerle alakalı hızlı bir biçimde çözüm bulması gerekli çünkü platform üzerinde yer alan kullanıcıların sabırları dolmaya başlamış durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close