Oyun

Yeni Playstation 5 modelinin orjinal olandan farkı ne?

Yeni Playstation 5 modelinin orjinal olandan farkı ne?

 

Sony şirketi, Avustralya pazarı içerisinde PlayStation 5’in çok daha yeni bir modelini satmaya başlamış durumda. Teknik tasarımın yanı sıra tasarım özellikleri yönünden orijinal modelle tamamen aynı olarak öne çıkan konsol, buna rağmen 300 gram çok daha hafif ve elle açılmaya izin vermekte olan vidaları içeriğinde barındırıyor. Sony şirketinin tam olarak niçin böyle bir değişiklik yapmış olduğu da bilinmezliğini koruyor.

Japonya’da merkezi bulunan teknoloji devlerinden Sony şirketi, ardımızda bırakmış olduğumuz sene duyurusunu yaptığı yeni oyun konsollarından PlayStation 5 modelinin yeni bir modelini, Avustralya içerisinde piyasaya sürmüş durumda. Öteki ülkelere ‘CFI-1000’ adlı kodla ulaştırılmakta olan fakat Avustralya’ya ‘CFI-1102A’ adlı kodla satışa sunulmuş olan bu yeni modeller, orijinal durumda bulunan PlayStation 5 modelinden ise bir takım küçük değişikliklerle ayrılmaktalar.

Avustralya’da merkezi bulunan Press Start adlı bir internet sitesi aracılığıyla keşfedilmiş olan yeni PlayStation 5 modeli, konsolun orijinal durumda bulunan versiyonundan 300 gram çok daha hafif. Fakat Sony şirketi, bu söz konusu hafifliği neye borçlu durumda bulunduğuna yönelik bir açıklama yapmış değil. CFI-1102A kodlu ürünü CFI-1000 kodlu ürünlerden ayırmakta olan temel farksa yeni modelde kullanılmış olan vidalar. O kadar ki Avustralya’da yer alan oyun tutkunları, PlayStation 5 modellerinin içini açma amacıyla tornavida kullanmak mecburiyetinde bulunmayacaklar.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close