Uygulama

Yeni güncellemeyle beraber Siri’nin kullanımı kullanıcılara bırakıldı

Yeni güncellemeyle beraber Siri'nin kullanımı kullanıcılara bırakıldı

 

Sesli asistanlarla alakalı özelliğe sahip teknoloji üreticilerinden biri de Apple şirketi olarak öne çıkıyor. Firmanın ”Siri” adına sahip sesli asistanı, iPhone telefon kullananların çok ciddi bir açıdan yardımcısı olmakta. Fakat öteki firmalarda yer aldığı gibi Apple şirketi üzerinde de Siri’yle alakalı bir çok problemler yaşanmış oldu. Pek çok zaman tüketicilerden alınmış olan ses kayıtları çalışan personeller tarafından dinlenmiş oldu, bazı zamanlarda da bu söz konusu bilgiler, dışarıya sızdırılmış oldu. iOS 13.2 işletim sistemi sürümünün kullanıcılara sunulmuş olmasıyla, bu problem tamamen ortadan kalkacak gibi gözükmekte.

iOS 13.2 işletim sistemi sürümünün tüketicilerin hizmetine sunulmuş olmasıyla beraber Siri’nin, daha fazla tüketici kontrolünde yer alacağı konusunda söylentiler vardı. Firmanın iOS 13.2 beta sürümüne gelen güncelleme ile beraber Siri’nin kazanmış olduğu yenilikler de açık bir şekilde ortaya çıkmış durumda. O kadar ki artık kullanıcılar, Siri isimli sesli asistanın kendi seslerini kullanıp kullanmaması hususunda belirleyici bir durumda bulunacaklar. Kullanıcılar, sadece izin vermiş oldukları durumda ses kayıtlarını paylaşıyor olacaklar. Öte yandan bugüne kadar yapılmış olan ses kayıtları da silinebiliyor olacak.

Haber görselindeki ekran görüntüsü içerisinde de görebilecek olduğunuz gibi iOS 13.2 işletim sistemi sürümünün 2. geliştirici batası üzerinde Siri adlı sesli asistanın kontrol menüsü bayağı bir değişmiş vaziyette.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close