Bilgisayar

Yeni güncellemeyle 115 tane güvenlik açığı kapanmış oldu

Yeni güncellemeyle 115 tane güvenlik açığı kapanmış oldu

 

Microsoft şirketi her ayın ikinci salı gününde paylaşmış olduğu Salı Güncellemesi’nin 2020 Mart sürümünü paylaşmış oldu. Salı Güncellemesi esnasında söz konusu firma, Windows işletim sisteminde tespit edilmiş olan güvenlik açıklarını kapatmakta. Microsoft şirketi tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılırsa geçmiş olduğumuz gün paylaşılan Salı Güncellemesi sayesinde tam tamına 115 tane güvenlik açığı kapatılmış oldu ve sebepten dolayı da dün gelen Salı Güncellemesi, tarihindeki en büyük Salı Güncellemesi olarak öne çıktı.

Salı Güncellemesiyle alakalı yapılmış olan özel bir açıklama içerisinde, 26 tane güvenlik açığı kritik bir şekilde işaretlenmiş bir durumda. Kritik bir şekilde işaretlenmiş olan 26 tane güvenlik açığı saldırganların uzaktan kod yürütebilmelerine izin verecek bir seviyede gözüküyor. Bundan dolayı Microsoft şirketi tarafından paylaşılmış olan güncellemenin yüklenmesi de çok büyük bir önem arz ediyor.

Paylaşılmış olan söz konusu bu güncelleme Microsoft Word üzerinde yer alan yazılımın bellekte bulunan nesneleri işleyememiş olduğu bir açığı da kapatmakta. Bu söz konusu güvenlik açığı, saldırganın kötü maksatlı bir dosya açmasına gerek bulunmatan uzaktan kod çalıştırabilmesine de imkan tanımış oluyor. Saldırganlar söz konusu bu açığı kullanabilmek amacıyla Outlook’un önizleme bölümünde yer alan bir açığı kullanabilmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close