Mobil

Yasaklı sitelere telefondan nasıl girilir?

Yasaklı sitelere telefondan nasıl girilir?

 

Ücretli veya ücretsiz vpn uygulamalarını kullanarak yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz. Bu uygulamalar ile internet hızında bir miktar düşüşler yaşayabilirsiniz ancak çok pratik bir şekilde istediğiniz bir yasaklı siteye girebilirsiniz. Ayrıca yukarıda yer alan DNS sunucuları ile giremediğiniz sitelere de girmeniz mümkün.

 

Android kullanıcıları açısından benim önerdiğim Psiphon3 adlı VPN uygulaması. Hem ücretsizdir, hem Türkçedir, hemde Bulgaristan, Almanya gibi ülkelere bağlanırsanız internetiniz fazla yavaşlamaz.

Android için Psiphon3 VPN uygulamasını indirin!

Eğer iOS işletim sistemine sahip bir iPhone ürününe sahipseniz maalesef Psiphon3 kullanamıyorsunuz. Ancak alternatif olarak size farklı bir ücretsiz VPN uygulaması olan SurfEasy’i öneriyorum. Hem kullanımı kolaydır ve Ayarlar menüsüne entegre olabilmektedir. Hız açısından ise fena değil.

iPhone için SurfEasy VPN uygulamasını indirin.

Yukarıda önerdiğim uygulamalar söylediğimiz gibi ücretsizdir. Ancak isterseniz ücretli uygulamaları da kullanabilirsiniz. Hem hız açısından hemde güvenlik açısından daha iyi olan bir çok ücretli VPN uygulaması var.

Özel Tarayıcı İle Yasaklı Sitelere Girin!
Ayrıca Proxy yapılandırması ve VPN desteğine sahip olan tarayıcı uygulamalarını kullanarak da telefondan yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz. Aşağıda kullanabileceğiniz bir kaç tarayıcı örneği verdik. Bunların dışında başka tarayıcılarda yer alıyor ancak kullanım olarak şahsen tercih ettiğim için size de öneriyorum.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close