Uygulama

Yandex Sloy uygulaması TikTok’un yeni rakibi

Yandex Sloy uygulaması TikTok'un yeni rakibi

 

TikTok isimli uygulama, son dönemlerin en fazla tercih edilerek kullanılan kısa video uygulamaları arasında yer alıyor.

Yandex şirketi de söz konusu bu ilginin farkına vererek TikTok isimli uygulamayla bir yarışa girme konusunda hazırlık yapıyor. Kısa videoları düzenleyebilmek amacıyla Sloy isimli bir uygulama geliştirilmekte. Yandex isimli şirketin TikTok’un yakalamış olduğu başarıyı yakalayıp yakalayamayacak olduğu da herkes tarafından merak ediliyor.

Sloy kelimesi, Rusça dilinde ”katman” anlamında kullanılıyor. Söz konusu bu uygulama, yeni özelikleri ile birlikte TikTok adlı popüler uygulamaya rakip olma konusunda hazırlanmakta. Sloy adlı uygulama, 90 saniyeden oluşan videolara artırılmış gerçekliğin yanı sıra arka plan müziği ilave etmenize de izin vermekte. Söz konusu bu uygulama, şu an içerisinde yalnızca Rusya’da yer alan iOS işletim sistemi kullanıcılarına özel olarak kullanıma açık bir vaziyette. Gelecek dönemler içerisinde de hem iOS işletim sistemi hem ise Android işletim sistemlerinde bütün dünya genelinde dağıtılması konusunda planlar yapılıyor.

Sloy isimli yeni uygulamanın TikTok adlı uygulamadan değişik bir şekilde sunmuş olduğu en önemli özelliklerden bir tanesi de, kıyafetleri tanıyıp etiketleyebiliyor olması. Yapay zekayla birlikte kıyafetler etiketlenmiş oluyor ve bunun sayesinde benzeyen kıyafetler ile birlikte benzeyen stillere sahip durumda bulunan videolar kategorize edilebilmekte.

Söz konusu bu uygulama, 5 aydan beri test aşamasında ve 3.000 tane kullanıcıya da ulaşmayı başarmış bir durumda. Gelecek dönemler içerisinde öteki ülkelerde yer alan Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi kullanıcıları için de kullanılabilir bir durumda bulunması planlanmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close