Mobil

Xiaomi yeni bir telefon modelinin üzerinde çalışıyor

Xiaomi yeni bir telefon modelinin üzerinde çalışıyor

 

Xiaomi şirketinin çok daha yeni bir katlanabilir ekrana sahip telefon geliştirmiş olduğu açığa çıkmış durumda. Çin’den onay almış bulunan bir patentle açığa çıkmış olan söz konusu bu telefon, LetsGoDigital aracılığıyla 3D model haline getirilmiş oldu. Oluşturulmuş olan söz konus ubu tasarım, Xiaomi şirketinin çok konuşulabilecek bir çalışmanın üstünde olduğunu göstermekte.

Çin asıllı teknoloji devlerinden Xiaomi şirketinin Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’nden (CNIPA) almış olduğu özel bir akıllı telefon patenti, geçmiş olduğumuz günlerde onay alıp resmen yayınlanmış oldu. Bunun hemen ardından patent belgelerini değerlendirip bir konsept tasarım oluşturmuş olan LetsGoDigital, Xiaomi şirketinin üstünde çalışmakta olduğu katlanabilir ekrana sahip telefonu göstermeyi başarmış oldu. Açıkça konuşmak gerekir ise Xiaomi şirketi, yine fazlasıyla çok konuşulabilecek bir şeyler denemekte.

Patent ile alakalı belgelerine bakılır ise oluşturulmuş olan söz konus ubu konsept tasarım, Xiaomi şirketinin içe doğru katlanmakta olan bir telefon geliştirmekte olduğunu ortaya koymakta. Huawei şirketinin katlanabilir ekrana sahip telefonunda olduğu gibi kenar kısmına bir kontrol paneli ilave etmiş olan Xiaomi şirketi, asıl bombayı çok daha değişik bir kenarda patlatmış oluyor. O kadar ki firmanın yeni ortaya çıkarmış olduğu akıllı telefonu, kenar bölümünden de kıvrılmış olan ve arka bölümünü kısmi bir şekilde kaplayabilecek bir ekrana sahip durumda bulunacak

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close