Mobil

Xiaomi telefonlarının bazıları için Custom Rom geldi

Xiaomi telefonlarının bazıları için Custom Rom geldi

 

Google şirketi, mobil cihazlara özel olarak sunmuş olduğu işletim sistemlerinden Android’in en son sürüm Android 10 işletim sistemini geçmiş olduğumuz hafta içerisinde piyasaya çıkarttı. Kullanıcılar açısından çok daha yeni özellikleri içeriğinde barındıran ve son teknolojiler ile entegreli bir biçimde çalışabilmekte bulunan Android 10 işletim sisteminin piyasaya çıkartılmasıyla beraber akıllı telefon üretimi gerçekleştiren şirketler de kendi cihazlarına özel olarak bu işletim sistemi üstünde yer alan çalışmaları bitirdiler.

Android isimli popüler işletim sisteminin açık kaynak koda sahip olmasından faydalananlar yalnızca akıllı telefon üretimi gerçekleştiren firmalar değil. Android işletim sisteminin geliştiricileri de Android işletim sisteminin yapısından faydalanıp daha fazla özelleştirmiş Android sürümlerini ortaya çıkartabiliyorlar ve bu tarza sahip Android işletim sistemine ise ”Custom ROM” adı verilmekte. Şu zamanlarda da Çin asıllı teknoloji firmalarından Xiaomi şirketinin Mi 6 modeli ile birlikte Mi 8 modeli, Redmi Note 5 modeli ve Poco F1 modeliyle alakalı Android 10 Custom ROM açık bir şekilde piyasaya çıkartılmış bir halde

Xiaomi Mi 8 modeline özel olarak geliştirilmiş durumda bulunan Custom ROM, Google Pixel 3 modeline özel olarak geliştirilmiş olan Android 10 işletim sisteminin değişik bir versiyonudur.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close