Teknoloji

Xiaomi şirketinin bluetooth hoparlörü suya dayanıklı

Xiaomi şirketinin bluetooth hoparlörü suya dayanıklı

 

Çin’de yer alan teknoloji firmalarından biri olan Xiaomi, bu hafta içerisinde pek çok yeni ürün tanıtımı yaptı. Xiaomi şirketi, tanıtımla alakalı furyasına ise bugün duyurusunu yaptığı Bluetooth hoparlör ile devam etmiş oldu. Xiaomi şirketinin Mi Outdoor Bluetooth isimli hoparlörü, IP55 isimli sertifikası sayesinde su ile birlikte toza karşı dayanıklı bir durumda bulunduğunu göstermekte. Bluetooth hoparlör üzerinde, kablosuz bir şekilde bağlantı yapabilmek amacıyla Bluetooth 5.0 kullanılmakta. Şarj içinde bir tane USB Type-C girişi hoparlörün üst kısmında mevcut bir vaziyette.

Mi Outdoor Bluetooth isimli hoparlör, 2.600 mAh kapasitesine sahip bir bataryayı üstünde taşımakta. Bu söz konusu bataryayla beraber hoparlör sekiz saatlik bir zaman kadar müzik dinleme olanağını kullanıcılarına sunmuş oluyor.

Xiaomi şirketinin duyurmuş olduğu yeni Bluetooth hoparlörü, yuvarlak haldeki bir tasarımlı kumaşın yanı sıra yumuşak plastikler kullanılarak çok sağlam bir yapıya dönüşmüş vaziyette. Hoparlörün, üst kısmında 52 milimetrelik ses sürücüleri barındırılmakta. Mi Outdoor Bluetooth Hoparlör, gürültüyü çok daha fazla önlemek amacıyla 2 tane HD mikrofona üzerinde yer vermiş bir durumda. Öte yandan üstünde yer alan bir düğme kullanılarak handsfree telefon görüşmeleri yapabilme gibi bir olanak sunmakta.

Xiaomi şirketi, Mi Outdoor Bluetooth Hoparlör isimli ürününü Çin içerisinde bugün satışa çıkardı. Mi Bluetooth Hoparlör, 199 yuan tutarındaki bir ( yaklaşık olarak 159 Türk Lirası tutarında) ücretle satışa çıkartıldı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close