Mobil

Xiaomi şirketinden yeni bir patent daha

Xiaomi şirketinden yeni bir patent daha

 

Xiaomi şirketi, son senelerin en yenilikçi markalarından bir tanesi olmayı başarmış bir durumda.

Bu güne kadarki dönem içerisinde üretimini yapmış oldukları yenilikçi çözümlerin arasında yeni bir tanesini daha ilave etme konusunda bir karar almış olan Xiaomi şirketi daha büyük ekranlı olabilmek amacıyla ortadan kaldırılmış ön kamera problemini çözebilmek amacıyla daha yeni bir yol denemesi yapacak gibi gözükmekte. Firma, köşe kısımlara yerleştirilmiş ön kameraları bulunan bir telefon patenti almış bir durumda.

4 tane yeni tasarım, önde yer alan kameraları üst köşeler üzerinde konumlandırılmış bir biçimde gelmekte. Bu söz konusu tasarımlardan 3 tanesi arasında yer alan en büyük fark ise, çerçevelerin kamera sensörünün yanında kıvrılmış bir biçimde gözükmekte. Patentler arasından bir tanesi de halen kamerayla ilgili olarak çok daha kalın bir üst çerçeveyi üzerinde barındırıyor.

Kalın çerçeveli olan tasarım ise arka tarafında parmak izi sensörü bulunduran tek patent olarak göze çarpıyor. Bu da tasarımın, muhtemelen orta seviye veya giriş seviyesi bir cihaz için olduğu anlamına geliyor. Arka taraftaki tasarımların da değiştiğini görüyoruz fakat bunlarda yeni olarak göze çarpan herhangi bir özellik bulunmuyor.

Patentler ile alakalı bir uygulanma ihtimali yer alıyor lakin firmaların çok sık bir şekilde öteki şirketler kullanmasın diye patent almış olduğu da bilinen bir gerçek. Tasarımların herhangi bir şekilde kullanılıp kullanılmayacak olduğunu da gelecek günlerde hep beraber görmüş olacağız.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close