Mobil

Xiaomi şirketinden yeni bir özellik

Xiaomi şirketinden yeni bir özellik

 

Xiaomi şirketi, çok daha yeni bir gizlilik özelliğini test etmeye başladı. Söz konusu bu yeni özellik ise, cihaz üzerinde yer alan uygulamalar üzerinde şüpheli bir davranış görecek olursa bunu kullanıcıya bildirmiş olacak. Şüpheli bir durumdaki davranışlar arasında, bir tane uygulamanın farklı bir tane uygulamayı başlatacak olması ve uygulamanın kendi kendisini çalıştırması yer alıyor olacak.

Akıllı cihazların güvenliği hem kullanıcılar açısından hem ise üreticiler açısından çok büyük bir önem taşımakta. Dünya üstünde yer alan akıllı telefonların büyük bir kısmı Google şirketinin Android işletim sistemini kullanmakta. Google şirketi her geçmiş olduğumuz ay bir tane güvenlik güncelleme yaması yolluyor. Pekala telefonun kendisi üzerinde, cihaz üzerinde bir şeylerin yolunda gitmemekte olduğunu gösteren önemli bir yazılım yapılsa tam olarak ne olurdu?

Çin asıllı akıllı telefon devlerinden biri olarak öne çıkan Xiaomi şirketi, Android 10 işletim sistemine özel olarak oluşturmakta olduğu kullanıcı arayüzlerinden MIUI 11’de buna benzeyen özel bir özelliği test etmiş olduğu konusunda açıklamada bulundu. Özellik, başarılı bulunması vaziyetinde daha sonra çıkacak Android işletim sistemi sürümleriyle alakalı olarakta geçerli bir durumda bulunacak. Yeni gelen bu özellik, cihaz üzerinde bulunan uygulamalar şüpheli bir durumdaki davranışlar sergilediğinde kullanıcıyı uyarmış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close