Teknoloji

Xiaomi şirketinden yeni bir fabrika duyurusu

Xiaomi şirketinden yeni bir fabrika duyurusu

 

Çin asıllı teknoloji devlerinden biri olan Xiaomi şirketi, 2019 senesinde akıllı telefonlarla alakalı sektöre hiç bir şekilde beklenmeyen bir damga vurmuş oldu. Firma hem uygun bir fiyata sahip ürünlerinden dolayı hem ise üst seviyedeki donanımsal özellikleri bulunan akıllı telefonlarından dolayı tüketicilerin dikkatini üstüne çekmeyi başarmış oldu. Meydana gelen son gelişmelere bakılırsa Xiaomi şirketinin 2020 senesinde de yoluna tam gaz sürdüreceğini göstermekte.

Şu dönemlerde Çin, Dünya 5G Konferansı’na ev sahipliği yapmaya devam ediyor ve yaklaşan 5G bağlantıyla alakalı teknoloji, bu konferansın dahilinde tartışılmaya başlanmış durumda. Etkinlikler içerisinde sahne almış bulunan Xiaomi şirketinin CEO’su görevinde bulunan Lei Jun, konuya yönelik olarak açıklamaları esnasında Xiaomi şirketini gelecek dönemdeki 5G planlamalarına da değinmiş oldu ve daha önemli bir açıklama gerçekleştirdi. Jun, Xiaomi şirketinin 5G desteğine sahip telefon üretimi yapabilmek amacıyla daha yeni bir fabrika kurmuş olduklarını ve son aşamaya gelmiş olduklarını da kamuoyuna duyurmuş oldu.

Lei Jun tarafından yapılmış olan açıklamalara bakılırsa Xiaomi şirketinin kurmak üzre bulunduğu bu fabrika, aralık ayı içerisinde bitirilmiş olacak ve çalışmaya başlamış olacak. Fabrika içerisinde, 5G bağlantı desteği bulunan amiral gemisi telefonların üretilmesi, bulut hizmetleri ile alakalı çalışmaların yanı sıra 5G bağlantısıyla alakalı laboratuvarlar bulunmuş olacak. Xiaomi şirketi bu fabrika içerisinde hem daha yeni teknolojilerini geliştirmeye çalışmak hem ise mevcut durumda bulunan teknolojileri iyileştirebilmek amacıyla da çalışmalarını devam ettirecek.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close