Mobil

Xiaomi şirketinden Tencent şirketiyle bir ortaklık

Xiaomi şirketinden Tencent şirketiyle bir ortaklık

 

Oyuncular için özel bir şekilde akıllı telefonlar üretmiş olan Xiaomi şirketinin markalarından Black Shark, hem mevcut durumdaki yazılım hem ise donanım yönünden oyun dünyasında yer alan yenilikleri keşfedebilmek amacıyla Tencent Games şirketiyle ortaklık kurmuş olduğu açıklamasında bulundu. Firma, bu söz konusu ortaklıkla kullanıcılar için daha da farklı oyun deneyimleri sunmayı amaç edindiğini ifade etti.

Tencent Games şirketi, daha öncesinde de Asus şirketiyle yeni çıkartacağı 2. nesil akıllı telefonlarından Asus ROG Phone 2 adlı yapımda bir ortaklık kurmuş idi. Bu söz konusu ortaklık dahilinde Asus şirketi, akıllı telefonun Tencent Elite adlı sürümü Çin içerisinde çok daha ucuz bir fiyat ile piyasaya çıkartmıştı. Tencent şirketinin Black Shark markasıyla kurmuş olduğu ortaklığın bu sene piyasaya çıkartılacağı açıklanan Xiaomi Black Shark 3 adlı yapımla beraber hayata geçirilmesi konusunda beklenti var.

Black Shark adlı marka daha halen yeni oyuncu telefonuyla alakalı olarak resmi bir açıklama yapmamış olsa da, daha öncesinde ortaya çıkmış olan sızıntılar Black Shark 3 adlı modelin 2K çözünürlük sunan 120 Hz ekran sunacak olduğunu göstermekteydi. Akıllı cihazın, Qualcomm şirketinin karşımıza yeni çıkan Snapdragon 865 adlı işlemciden güç alacağı da bilinmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close