Teknoloji

Xiaomi şirketinden büyük bir başarı

Xiaomi şirketinden büyük bir başarı

 

Xiaomi şirketi, 2021 senesinin Haziran ayı içerisinde yakalamış olduğu çok önemli bir satış başarısı sayesinde dünyanın en fazla satış yapmış olan akıllı telefon üreticisi olmayı başardı. Çin asıllı dev, 2011 senesi içerisinde piyasaya girmiş olduğundan bu yana bu unvanı ilk defa elde etmeyi başardı.

Çin asıllı teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Xiaomi şirketinin satış rakamlarının yüksek olması, başarı olarak değerlendirilmiş olduğu takdirde, başarı basamaklarını üçer beşer hızlı bir şekilde tırmanmaya da devam etmekte. Firma, 2021 senesinin Haziran ayı içerisinde, dünya üzerinde en fazla satış yapmış olan akıllı telefon üreticisi unvanını ilk defa elde etmiş oldu.

2021 senesinin Haziran ayı içerisinde satışları %26 seviyelerinde artış gösteren Xiaomi şirketi, ayın en hızlı büyüme gösteren markası olmayı da başardı. 2011 senesinden bu yana toplam olarak 800 milyon taneden çok akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş olan Xiaomi şirketi, 2021 senesinin ikinci çeyreklik zaman zarfında da satış bazında dünyanın tamamında ikinci sırada yer almayı başarmıştı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close