Teknoloji

Xiaomi şirketi usb bellek tanıtımı yaptı

Xiaomi şirketi usb bellek tanıtımı yaptı

 

Çin asıllı teknolojinin devi şimdi yeni bir tane USB bellek tanıtımı gerçekleştirdi.

U-Disk isimli bellek, ufak ve metal özellikli bir gövdeyi üzerinde barındırıyor. Xiaomi şirketinin yeni USB belleğinin üzerinde yer alan metal gövde, çinko alaşımına sahip bir yapıyla geliştirmiş ve söz konusu bu yapı, flash belleği paslanmanın yanı sıra aşınmaya karşı da çok daha dayanıklı bir duruma getirmiş oluyor. Galvaniz bir durumdaki kaplama işlemlerinin de gerçekleştirilmiş bulunduğu U-Disk’in metal bir durumda bulunan gövdesi, ısının dağılmasına da yardımcı olmakta.

Xiaomi şirketinin yeni karşımıza çıkan flash belleğinin yumuşak kordon kısmı ise, ürünün hem bir anahtarlık gibi bir yere hem ise çanta benzerindeki yerlere takılabilmesini sağlamış oluyor.

Bütün bu özelliklerine ilave bir şekilde Xiaomi şirketinin karşımıza çıkan yeni flash belleği, suyun sıçramasının yanı sıra toz benzerindeki dış ortamdan oluşabilecek bir takım tehlikelere karşı da korunabilmesini sağlayan UDP entegre teknolojisini üzerinde barındırıyor. Öte yandan söz konusu bu ürün darbe ile birlikte yüksek seviyedeki bir sıcaklık ve yüksek bir basınç benzerindeki durumlara karşı da çok üstün bir dayanıklılık göstermiş oluyor.

USB 3.0 standartıyla karşımıza çıkan Xiaomi şirketinin bu yeni flash belleği, tüketiciler için 64 GB’lik bir depolama alanı sunmuş oluyor. Öte yandan saniye içerisinde 124 megabaytlık bir okuma yapabilmekte. Bu söz konusu okuma hızı, 3 GB’lik bir boyuta sahip dosyanın bu flash belleğe aktarılabilmesinin yalnızca 30 saniye sürecek olduğu anlamına gelmekte.

Bütün bu özellikleri ile beraber duyurusu yapılan Xiaomi U-Disk’in satış fiyatı da yalnızca 11 dolar tutarında (yaklaşık olarak 62 Türk Lirası tutarı + vergiler) belirlenmiş bir vaziyette..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close