Mobil

Xiaomi şirketi kullanıcıları için bir müjde verdi

Xiaomi şirketi kullanıcıları için bir müjde verdi

 

Xiaomi ürünleri kullananlar, uzun bir zamandan beri uygulamalarını ana ekran üzerinde tutmak zorundaydı. iOS işletim sistemini andırmakta olan bu arayüz, uzun bir zamandan beri kullanıcıların değişmesini talep ettiği bir özellik olarak biliniyordu. Xiaomi şirketi de, bu istekler için kulaklarını hiç bir şekilde tıkamadı.

Yeni karşımıza çıkmış olan MIUI 11 isimli güncellemeyle beraber kullanıcılar, öteki Android işletim sistemli telefonlar üzerinde olduğu gibi cihazlarında yer alan tüm uygulamalarını bir tane çekmece sayesinde bir arada bulundurabiliyor olacaklar. Yeni karşımıza çıkmış olan MIUI başlatıcı güncellemesiyle beraber bu söz konusu özelliğin gelecek olduğu, Weibo platformu üzerinde gerçekleştirilen bir açıklamayla doğrulanmış oldu.

Normal olarak MIUI isimli arayüz üzerinde ekranı üst tarafa doğru kaydırdığınız zaman tarayıcı açılmaktaydı. Şimdi de aynı işlemi gerçekleştirerek uygulama çekmecesini açabilmek olanaklı bir hale gelecek. En sık bir şekilde kullanılmakta olan uygulamalar, çekmecenin en üst kısmında yer alıyor olacak.

Görünüşe bakılır ise söz konusu bu özellik, ilk önce Çin’de yer alan MIUI 11 kullanıcıları için sunulmuş olacak. Çin asıllı popüler üretici, bu söz konusu özelliğin tam olarak ne zaman global bir şekilde paylaşılacak olduğuna yönelik bir açıklama gerçekleştirmiş değil lakin yine de çok fazla beklemek gerekmiyor olacak gibi gözüküyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close