Mobil

Xiaomi şirketi Android 10 dağıtımına başladı

Xiaomi şirketi Android 10 dağıtımına başladı

 

Çin de merkezi bulunan teknoloji üreticilerinden Xiaomi şirketi, ülkemiz içerisinde Mi 9 Lite şeklinde bilinirliği olan Mi CC9 modeline Android 10 işletim sistemi güncellemesini paylaşmaya başladı. Dağıtım işlemlerine Çin içerisinde başlamış olan söz konusu bu güncellemenin yakın zaman içinde Avrupa’da da kullanıma sunulması konusunda bir beklenti var.

Çin asıllı teknoloji üreticilerinden Xiaomi şirketi, 2020 senesinin gelmesiyle beraber mobil cihazlarına Android 10 işletim sistemiyle alakalı güncellemesinin dağıtım işlemlerine hız vermiş idi. Mart ayının son günlerinde Xiaomi Mi 10 isimli ailenin global lansmanını gerçekleştirecek şirket, Çin’den gelmiş olan kullanıcı raporlarına bakılır ise Mi CC9 cihazlarına Android 10 işletim sistemi tabanına sahip MIUI 11 güncellemesini yayınlamaya başlamış oldu.

Toplam olarak 2,3 GB’lik bir boyutta bulunan güncellemenin getirmiş olduğu söz konusu bu yenilikler arasında sistemin tamamında karanlık mod ile birlikte uygulama izinleri üstünde çok daha ayrıntılı kontrol gibi Android 10 işletim sistemiyle beraber gelen bir çok özellik yer almakta. Bunun kapsamında Şubat 2020 güvenlik paketi de 2,3 GB’lik bir boyutta bulunan söz konusu güncellemeye dahil edilmiş vaziyette.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close