Uygulama

Xiaomi Mi Play uygulaması Google Play’e dahil oldu

Xiaomi Mi Play uygulaması Google Play'e dahil oldu

 

2016 senesi içerisinde tanıtımı yapılan Mi Pay isimli uygulama, ilk olarak sadece Çin pazarı üzerinde kullanılabilmekteydi. Anavatanı içerisinde almış olduğu başarılı bir durumdaki sonuçların hemen sonrasında Hindistan’a da açılmış durumdaki Xiaomi şirketi, burda yer alan beta sürecine de geçmiş olduğumuz senenin son dönemlerinde başlamıştı. Mobil ödeme yöntemiyle ilgili olarak gerekli bir durumdaki altyapı çalışmalarını tamamlamış bulunan Çin asıllı teknolojinin devi, bugünden itibaren Mi Pay isimli uygulamasını bütün Hindistanlı kullanıcılara sunmuş oldu.

Dijital ödeme sistemlerinden biri olan Mi Pay, Hindistan içerisinde devlet eli ile geliştirilmiş bir duruma ve ayrıca kredi kartlarının yanı sıra banka kartları ile birlikte internet bankacılığı ve de QR kod kullanarak ödeme yapmayı sağlayabilen dijital para aktarım sistemlerinden biri olan UPI’yi (Birleşik Ödeme Arayüzü) desteklemesiyle de tanınıyor. Dijital bankacılık konusunda çok daha yeni bir standart oluşturmayı başaran UPI, son seneler içerisinde de çok önemli bir büyüme kaydetmiş oldu.

Sürekli olarak canlanmakta olan bu söz konusu sektöre kayıtsız kalmamış olan Xiaomi şirketi, dijital cüzdanın yanı sıra ödemeler alan içerisinde kullanıcılar için de bütünleşik bir hizmet sunabilmeyi hedeflemekte. Mi Pay isimli uygulamanın gelecek dönem içerisinde değişik ülkelerde de kullanıma sunulacak olması konusunda bir beklenti var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close