Teknoloji

WordPress’in sahibi Tumblr’ı satın alacak

Wordpress'in sahibi Tumblr'ı satın alacak

 

Tumblr aslında genel olarak genç yaştaki kullanıcılar tarafından tercih edilerek kullanılan bir blog platformu olarak öne çıkıyor. Platform, kurulmasından yalnızca 2 hafta benzerindeki kısa bir zaman geçtikten sonra 75.000 tane kullanıcı sayısına ulaşmış oldu. Halen aktif bir şekilde kullanılmakta ve şu zamana kadar da Verizon şirketinin hakimiyeti altında yer alıyordu.

Konu ile alakalı olarak açıklamalar gerçekleştirmiş olan WordPress şirketinin geliştirici isimlerinden biri olan Matt Mullenweg, Tumblr isimli platformun eskisinden çok daha iyi bir durumda olacağını fakat Verizon şirketinin daha önceki dönemde almış bulunduğu yetişkin içerikler ile alakalı kuralın işlemeyi sürdürüleceğini açık bir şekilde ifade etti. Mullenweg öte yandan, Tumblr isimli platform üzerinde köklü değişikliklerin yapılmayacak olduğunu, platformun asıl maksadının saptırılmayacak olduğunu da açıklamış oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan bir haber platformu olarak öne çıkan Axios’un bildirmiş olduklarına bakılırsa Tumblr isimli platformun satışı, internet ortamıyla alakalı olarak çok daha ucuz bir fiyata satılmış oldu. Axios isimli platform, 3 milyon dolar tutarından daha az bir ücretle birlikte Verizon şirketinin Tumblr’ı satmış olduğunu açık bir şekilde ifade etmiş oldu.

Son dönemler içerisinde Tumblr ile alakalı çaresiz kalmış olan Verizon şirketi, hızlı bir şekilde platformdan kurtulabilmek istemekteydi. Meydana gelen bu gelişme ile beraber Verizon şirketi, Tumblr isimli platformdan tamamen kurtulmuş oldu. İlerleyen dönemler içerisinde platformda tam olarak nelerin değişecek olduğunu da hep beraber görmüş olacağız

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close