Bilgisayar

Windowx XP bu özellikleri sebebiyle unutulmaz oldu

Windowx XP bu özellikleri sebebiyle unutulmaz oldu

 

Efsane hale gelen işletim sistemlerinden Windows XP’nin o açılış sesi ile birlikte piksel piksel olarak karşımıza çıkan logosunu, mavi ve de yeşil rengi buluşturmuş olduğu arayüzünü hangimiz özlememiş durumdayız ki?? Bunları özlemiş olanların içindeki en büyük tutku da Windows XP işletim sistemiyle yapabilmekte olduklarımızdı.

Son dönemlerde hem bilgisayarlarımız hem ise akıllı telefonlarımız sürekli olarak birbirlerine benzemekte olan işletim sistemlerine sahip olmaya başlamış durumdalar. Bu vaziyet tabii ki de işletim sistemlerini daha da kullanılabilir ve modern görünümlü hale getirmiş oluyor, fakat efsanelerin yeri ise sürekli olarak ayrı olmakta. Bu söz konusu efsanelerden bir tanesi de tahmin edebilecek olduğunuz gibi Windows XP işletim sistemidir.

İlk çıktığı zaman piyasaya adeta bir bomba gibi girmiş olan, ortalama altı sene öncesinde desteği kesilmiş olan Windows XP, ülkemiz içerisinde halen bazı insanlar tarafından tercih edilerek kullanılan bir işletim sistemidir. Bizler de sizlere özel olarak efsane Windows XP işletim sistemini unutulmayacak hale getiren özellikleri sizler için sıraladık;

Windows XP işletim sistemini en çok sevilen Windows işletim sistemi yapan özellikler kısaca şöyle;

– Arayüzü,
– Özel temalarının yan sıra unutması zor duvar kağıdı,
– Service Pack 2 ile birlikte güvenlik geliştirmeleri,
– Internet Explorer 6 isimli internet tarayıcısı,
– Gelişmiş durumdaki multimedya özellikleri.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close