Bilgisayar

Windows XP niçin unutulmaz oldu?

Windows XP niçin unutulmaz oldu?

 

Efsaneleşmiş olan Windows XP işletim sisteminin o açılış sesininin yanı sıra piksel piksel görmüş olduğumuz logosunu, mavi ve de yeşil rengi buluşturmuş olduğu arayüzünü hangimiz özlemedik ki.. Bütün bunları özlemiş olanların içinde yer alan en büyük tutku de Windows XP işletim sistemiyle yapabilmekte olduklarımızdı.

Bundan böyle hem bilgisayarlar hem ise akıllı telefonlar her geçen gün birbirlerine benzemekte olan işletim sistemlerine sahip durumda bulunmaya başladılar. Bu vaziyet tabii ki de işletim sistemlerini çok daha kullanılabilir bir durumda ve modern görünüme sahip hale getirmekte, fakat efsanelerin yeri ise sürekli olarak ayrı kalıyor. Bu söz konusu efsanelerden bir tanesi de tahmin edebilecek olduğunuz gibi Windows XP işletim sistemi.

İlk çıktığı zaman piyasaya adeta bir bomba gibi girmiş olan, ortalama altı yıl öncesinde desteği kesilmiş olan Windows XP işletim sistemi, ülkemiz içerisinde halen bazı kişiler tarafından tercih edilerek kullanılan özel bir işletim sistemidir.

Windows XP işletim sistemini en sevilen Windows yapmış olan bazı özellikleri şöyle;

– Arayüzü,
– Özel temaların yanı sıra unutması zor duvar kağıtları,
– Service Pack 2 ile birlikte güvenlik geliştirmeleri,
– Internet Explorer 6 web tarayıcısı,
– Gelişmiş bir durumdaki multimedya özellikleri.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close