Teknoloji

Windows için yeni iki tane özellik geliyor

Windows için yeni iki tane özellik geliyor

 

Microsoft şirketinin Windows 10 Ekim 2020 güncellemesiyle beraber sunacak olduğu bir takım yenilikler ortaya çıkmış durumda. Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa kullanıcılara sunulacağı açıklanan yeni güncelleme, masaüstü arka planlarıyla ilgili olarak yeni bir yol ile birlikte karanlık mod konusunda çok daha gelişmiş bir destek sunuyor olacak. Güncellemenin kullanıcılar için ne zaman sunulacak olduğu da şu anda bilinmezliğini koruyor.

Microsoft şirketi, Windows 10 kullananlarla alakalı Ekim 2020 güncellemesinin üstünde çalışmalarını devam ettiriyor. Ara bir güncelleme şeklinde sunulacağı açıklanan bu yeni sürüm, fazla büyük yenilikler getirmiyor olacak. Fakat çok kısa bir zamanın ardından Windows Insider kullanıcılarının test etmeye başlayacağı yeniliklerin arasında bir tkım ufak tefek iyileştirmeler sunulmuş olacak.

Yazılımın dev ismi, bir müddettir kullanıcı arayüzünün üstünde çalışmalar yapıyordu. Ekim 2020 güncellemesiyle beraber bu söz konusu özellikler de yavaş bir şekilde kullanılabilir hale gelecek gibi gözüküyor. Bunun kapsamında ortaya çıkmış olan iki tane değişik özellik, kullanıcılar için çok daha iyi bir masaüstü deneyimi sunulacak olduğunu açıkça göstermekte. Bu söz konusu özellikler, temaya duyarlı olan açılış ekranının yanı sıra Spotlight şeklinde karşımıza çıkmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close