Bilgisayar

Windows 7 üzerindeki yeni Edge Tarayıcısı ne zaman emekli edilecek?

Windows 7 üzerindeki yeni Edge Tarayıcısı ne zaman emekli edilecek?

 

Microsoft şirketi, Chromium tabanına sahip Edge isimli tarayıcının Windows 7 işletim sistemiyle ilgili güncellenecek olduğu son tarihin açıklamasını yaptı. Buna bakılır ise yeni Edge tarayıcısı, Windows 7 işletim sisteminde 2021 senesinin ortalarına dek güncelleme almış olacak.

Microsoft şirketinin Chromium tabanına sahip yeni Edge tarayıcısı Windows 7 işletim sisteminin yanı sıra Windows 8.1 işletim sistemi ile birlikte Windows 10 işletim sistemi ve macOS işletim sistemi gibi masaüstü platformlarda kullanılabilmekte. Yazılımın devi şirket, öte taraftan desteğini sonlandırmış oldu Windows 7 işletim sistemiyle ilgili olarakta tarayıcıyı en az 1 sene daha desteklemeyi planlamakta.

Windows 7 işletim sistemi ocak ayından itibaren emekliye ayrılmış oldu ve bundan böyle güvenlik güncellemeleri almamakta. Fakat Microsoft şirketi Edge adlı tarayıcısıyla ilgili olarak 2021 senesinin ortalarına dek güncelleme desteğini devam ettirmiş olacak. Bu aslında çok önemli bir gelişme zira Windows 7 işletim sistemi, bundan böyle desteklenmiyor olmasına karşın halen çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmasıyla da öne çıkıyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close