Bilgisayar

Windows 7 kullananlar bu hizmete sevinecek

Windows 7 kullananlar bu hizmete sevinecek

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Microsoft şirketi, 14 Ocak 2020 tarihi içerisinde bir devrin sonunu getirmiş olacak. Firma, yalnızca birkaç hafta geçtikten sonra efsane işletim sistemleri arasında yer alan Windows 7 işletim sistemine sunmuş olduğu desteği sona erdirecek. Böylece de tüketiciler, Windows 7 isimli işletim sistemiyle alakalı yeni güvenlik güncellemelerinin yanı sıra yeni özellikler de alamıyor olacak.

Geçmiş olduğumuz dönemler içerisinde yapılan bir çok haber üzerinde, tüketicilerin Windows 7 işletim sisteminden basit bir şekilde vazgeçmeyecek olduğunu ifade etmiştik. Meydana gelen söz konusu yeni bir tane gelişme, tüketicilerin Windows 7 işletim sisteminden vazgeçmelerine gerek kalmayacak olduğunu göstermekte. Zira keşfedilmiş olan çok daha yeni bir tane Microsoft şirketi hizmeti, Windows 7 işletim sistemiyle ilgili olarak 2023 senesine kadar çıkartılacak güncellemelerinin belli bir ücret ödemesi yapılarak satın alınmasını sağlamış oluyor.

Microsoft şirketinin sunmuş olduğu bu paralı hizmeti ise; ”Windows 7 Extended Security Updates” (ESU) (Windows 7 Genişletilen Güvenlik Güncellemeleri) şeklinde adlandırılmış bir durumda. Fakat ESU hizmeti ile alakalı bir şekilde bilinmesi gerekli olan şey ise, bu söz konusu servisten herkesin yararlanamamakta olduğu. Şu şekilde ki, bu söz konusu hizmetten yararlanabilmeniz amacıyla ya ufak ya da orta ölçekli bir kobi olarak gözükmeniz veyahut Microsoft şirketiyle toplu lisans anlaşmanızın bulunması konusunda bir gereklilik var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close