Bilgisayar

Windows 10’da yeni bir problem

Windows 10'da yeni bir problem

 

Kullanıcılardan bazıları tarafından paylaşılmış olan özel bilgilere bakılırsa Windows 10 işletim sisteminin son gelmiş olan güncellemesinin ardından bazı bilgisayarlar üzerinden önyükleme döngüsü problemi ortaya çıkmış oldu. Microsoft şirketi, problemle ilgili olarak en kısa zaman içinde bir güncelleme yayınlayacak olduğu açıklamasında bulunuyor.

Reddit platformu ilk sırada yer almak üzre sosyal medya platformlarından bazılarının yanı sıra teknoloji forumları üzerinde belirtilmiş olan bazı şikayetlere bakılırsa Microsoft şirketinin en son yayınlanan ‘Salı Yaması’, Windows 10 işletim sistemli bazı bilgisayarların önyükleme döngüsü içerisine girmesine sebep olmakta. Daha da önemlisi, halen konuyla alakalı olarak resmi bir çözüm ortaya sunulamamış bir vaziyette.

Kullanıcıların paylaşmış bulundukları şikayetlere bakılır ise Windows 10 işletim sistemine sahip olan bazı bilgisayarlar, 12 Ocak ayı içerisinde yayınlanmış olan son Windows 10 salı adlı güncellemeyi yüklemesinin ardından Otomatik Onarım moduna geçiş gerçekleştirdi ve de bir önyükleme döngüsüne girmiş oldu. Teknoloji haber sitelerinden bir tanesi olarak öne çıkan Tom’s Guide ise bahsi geçen bu problemi onaylamış vaziyette.

Bahsi geçen problemle ilgili olarak denenmiş olan ilk geçici çözüm, bir tane kurulum USB sürücüsüyle beraber hızlı onarım seçeneklerini kullanabilmek oldu fakat bu söz konusu çözüm de işe yaramadı. Öte yandan Windows 10 işletim sistemini güvenli mod üzerinde başlatmanın da probleme herhangi bir çözüm oluşturmamakta olduğu ifade edilmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close