Bilgisayar

Windows 10’a bedava geçmek hala mümkün

Windows 10'a bedava geçmek hala mümkün

 

Microsoft şirketinin Windows 10 işletim sistemi bedava yükseltme programının bitmediği ortaya çıkmış durumda. Microsoft personeli olduğunu ifade eden Reddit kullanıcılarından birinin yapmış olduğu paylaşım, bedava olan yükseltmenin Windows 7 işletim sistemi ile birlikte Windows 8.1 işletim sisteminin kullanıcıları için sürdüğünü göstermekte.

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Microsoft şirketi, Windows 10 işletim sistemini yayınlamasının ardından Windows 7 işletim sistemi ile birlikte Windows 8.1 işletim sisteminin kullanıcılarına bedava bir şekilde yükseltme olanağını sunmuştu. Bunun sayesinde milyonlarca sayıdaki kullanıcı, herhangi bir şekilde ödeme gerçekleştirme mecburiyetinde kalmadan Windows 10 işletim sistemine geçiş yapmışlardı. Bedava bir şekilde yükseltme kampanyası, resmi olarak 2016 senesinin son günlerinde sona ermişti fakat görünen o ki sona ermemiş. Kullanıcılar bugünlerde dahi Windows 10 işletim sistemine bedava yükseltme yapabilmekteler.

Windows 7 işletim sistemi ile birlikte Windows 8.1 işletim sistemiyle alakalı kullanıcılara sunulmuş olan bedava yükseltme olanağı, Microsoft şirketi personellerinden olduğunu açıklayan bir şahsın Reddit üzerindeki yapmış olduğu bir paylaşımla ortaya çıkmış oldu. Yapılmış olan paylaşımın ardından bilginin doğruluğunu kontrol etmiş olan bazı kullanıcılar, bu söz konusu olayın ciddi anlamda da var olduğunu tespit etmiş durumda. Üstüne üstlük Microsoft şirketi, bedava yükseltme yapmak amacıyla herhangi bir ilave koşulda sunmamakta. Herhangi bir tane Windows 7 işletim sistemi veyahut Windows 8.1 işletim sisteminin kullanıcısı, herhangi bir şekilde para ödemesi gerçekleştirmeden Windows 10 işletim sisteminin yükseltmesini yapabilmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close