Teknoloji

Windows 10 üzerindeki hata aslında daha öncede mevcutmuş

Windows 10 üzerindeki hata aslında daha öncede mevcutmuş

 

Windows 10 üzerinde keşfedilmiş olan ‘chkdsk’ adlı hata, Microsoft şirketiyle alakalı bir gerçeği de ortaya çıkartmış oldu. Windows Insider kullanıcı olanlar bunun aslında çok yeni bir problem olmadığını, daha önceki sürümler üzerinde tespit edilmiş olduğunu ifade ettiler. Buna göre ise Microsoft şirketi, Windows Insider kullanıcısı olanların geri bildirimlerini, yeteri kadar incelememekte.

Ardımızda bırakmış olduğumuz günlerde Windows 10 20H2 güncellemesinin ardından yeni bir hatanın meydana geldiği açıklanmıştı. Bu söz konusu problem, bilgisayarların ‘NTFS’ şeklinde bilinmekte olan dosya sistemini bozmakta, mavi ekran konusunda hatasına sebep oluyordu. Problemin de ‘chkdsk’ şeklindeki komuttan kaynaklanmış olduğu tespit edilmiş idi. Microsoft şirketi, söz konusu bu hatayı gidermiş oldu fakat bu problem, firmayla alakalı dikkatleri çeken bir detayı ortaya koymuş bulundu.

Yapılmış olan incelemelerebakılırsa bilgisayarların NTFS isimli dosya sistemini bozmakta bulunan söz konusu bu hata aslına bakılırsa çok yeni bir şey de değildi. Windows Insider kullanıcı olanlar aracılığıyla yapılmış olan açıklamalara bakılırsa chkdsk isimli problem, Windows 10 Build 19624 adlı sürümde ilk defa ortaya çıkmış idi. Windows Insider kullanıcısı olanlar problemi Microsoft şirketine bildirmekte olduklarını söylemiş olmasına karşın söz konusu bu hata, bir biçimde test sürümünden kararlı sürümlerin üzerine aktarılmış gibi gözükmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close