Bilgisayar

Windows 10 üzerindeki Edge reklamları kullanıcıları kızdırıyor

Windows 10 üzerindeki Edge reklamları kullanıcıları kızdırıyor

 

Microsoft şirketi, Chromium tabanına sahip olarak kullanıma sunduğu yeni tarayıcılarından Edge’i kullanıcılar arasında yaygın bir hale getirmek amacıyla işletim sistemi konusundaki kozunu kullanmakta. Windows 10 işletim sisteminin Başlat menüsü üzerinde kullanıcılara, Edge adlı tarayıcılara geçmelerini önermekte olan bazı reklamlar gösterilmekte.

Microsoft şirketi, kullanıcılarını ise Mağaza üzeri de dahil olmak üzre pek çok Windows 10 işletim sistemi hizmetini kullanmaya ikna edebilmek amacıyla işletim sistemi üzerindeki reklamları kullanmakta. Firma ayrıca, Chrome tarayıcısı ile birlikte Firefox tarayıcısı ve Internet Explorer tarayıcısı gibi öteki tarayıcıları tercih etmiş olan kullanıcılar açısından Windows 10 işletim sisteminin Başlat menüsü üzerinde Chromium tabanına sahip yeni tarayıcısı Edge’i önermiş olan reklamlar göstermekte.

Microsoft şirketi, yeni Edge isimli tarayıcısını paylaşmasının hemen sonrasında Windows 10 Başlat menüsü üzerinde tanıtımlar göstermeye başlamış oldu. Reddit kullanıcılarından bir tanesi, Firefox adlı tarayıcıyı başlatmaya çalışma esnasında Windows 10 işletim sisteminin başlat menüsü üzerinde Chromium Edge adlı tarayıcıyı kullanmasını önermekte bulunan bir reklam görmeye başladığını ifade etti. Reklam içerisinde ”Halen Firefox mu kullanmaktasınız? Microsoft Edge burda” yazısı yer alıyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close