Mobil

Windows 10 Mobile için son güncelleme yapıldı

Windows 10 Mobile için son güncelleme yapıldı

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Microsoft şirketi, bilgisayar sektörüne sunmuş olduğu Windows isimli popüler işletim sistemini akıllı telefonlarla alakalı sektörle ilgili olarakta sunmayı istedi. Fakat geçmiş olan seneler içinde firma, talep ettiği başarıyı elde etmeyi başaramadı.

Microsoft şirketinin Windows Mobile işletim sistemi hususunda başarısız olmasının sebeplerinden en büyüğü de iOS işletim sistemi ile Android işletim sistemiyle rekabet edememesinden dolayı. Teknoloji devlerinden biri olan firma, kullanıcılara sunmuş olduğu özellikler ile beklenmekte olan etkiyi göstermeyi başaramadı. Hatta Microsoft şirketinin kurucusu olan Bill Gates, Windows Mobile işletim sisteminin firmanın en büyük hatalarından biri olduğunu düşünmekte. Fakat o şekilde veya bu şekilde Microsoft şirketi, akıllı telefon sektörü üzerinde çalkantılı bir süreç geçirmiş oldu ve bundan böyle bu sürecin sonuna gelinmiş oldu.

Windows 10 işletim sisteminin 1709 koduna sahip mobil sürümüyle ilgili olarak paylaşılan en son güncelleme, kullanıcıları son defa güvenlik açıklarına karşı koruyor olacak. Aslına bakılırsa bu söz konusu durum, tüketiciler açısından fazla da bir şey ifade etmemekte zira bu söz konusu işletim sisteminin kullanılmakta olduğu bu cihaz sayısı, yok denilebilecek kadar az desek yanlış olmaz. Bu söz konusu platform için geliştirilmiş olan uygulamaların yetersiz kalması, tüketicileri Microsoft şirketinden çok ciddi bir seviyede uzaklaştırmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close