Uygulama

Windows 10 kullanıcılarının başında yeni bir sorun var

Windows 10 kullanıcılarının başında yeni bir sorun var

 

Microsoft şirketi, çok uzun bir zaman öncesinde Windows 10 işletim sistemini paylaşmış olmasına karşın, hala pek çok kullanıcı bilgisayarları üzerinde Windows 7 işletim sistemini kullanmayı tercih etmekte. Microsoft şirketi de Windows 7 işletim sistemi kullananları, Windows 10 işletim sistemine geçmeleri amacıyla teşvik etmeye çalışmakta.

Fakat Windows 10 işletim sistemi üzerinde yer almakta bulunan bir takım sorunlar, Windows 7 işletim sistemi kullanıcılarının aklına çok büyük soru işaretleri düşürmekte. Bunlardan biri ise WinCentral üzerinde yer almış olan habere bakılırsa, uzun bir zamandan beri düzeltilmesi beklenmekte olan Windows 10 Dosya Gezgini ile alakalı problemdir. Dosya Gezgini ile alakalı problem; oyun uyuşmazlıklarının yanı sıra bir takım sürücü problemleri ile birlikte mavi ekran ve de ağır performans benzerindeki problemlere sebep oluyor.

Microsoft şirketinin topluluk sayfası üzerinde şikayetlerini açık bir şekilde dile getirmiş olan kullanıcılar, yeni gelen güncellemeyi yükledikten hemen sonrasında ses problemi yaşamaya başladıklarını, TPM sürücüsüyle alakalı problemi yaşamaya başladıklarını ve ön yükleme zamanlarının çok fazla ağırlaşmış olduğunu ve hatta ön yüklemeyle alakalı ekranı geçememiş olduklarını belirttiler.

Söz konusu işin şu anda olumlu yanı, bu problemlere neden olan KB4532695 isimli güncellemenin isteğe bağlı bir güncelleme olarak öne çıkması. Fakat bu söz konusu güncellemenin resmi bir şekildeki destek sayfası üzerindeki yerini almış olduğunu da hatırlatmak gerekli. Bundan dolayı da KB4532695’in toplu güncelleme şeklinde gönderilme konusundaki ihtimali de bulunmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close