Bilgisayar

Windows 10 için yeni bir video düzenleme uygulaması mı geliyor

microsoft

 

Windows 10 işletim sistemine güncellemeler ile birlikte gelen araçların arasına yeni bir tanesi daha ilave edilebilir. Bu söz konusu araçla beraber kolay video düzenleme işlemlerininin yanı sıra gif düzenlemelerini yapabilmekte olanaklı hale geliyor.

Şu an içerisinde Windows 10 işletim sisteminin kullanıcıları, Xbox uygulamasının üstünden kullanıma açılmış olan yeni bir özellikle beraber video kaydedebilmekteler. Böylelikle de kullanıcılar, uygulamalar veyahut oyunlar üzerinde gerçekleştirmiş oldukları bütün aktiviteleri adım adım videoya çekebilmekteler. Bunun sonrasında da video veyahut gif yapmak çok daha kolay hale geliyor.

Microsoft şirketi şimdi ise Windows 10 işletim sistemiyle alakalı daha hafif sıklet olarak nitelendirebileceğimiz bir video düzenleme uygulamasının üstünde çalışma yapıyor. Yeni güncelleme üzerinde yer alması konusunda beklentiler bulunan araçla beraber videoları kesmenin yanı sıra basit bir şekilde düzenlemek veyahut gif oluşturmak mümkün bir duruma gelmiş olacak.

Microsoft şirketi, Windows 10 işletim sistemi üzerinde fazlasıyla eski pek çok programın fişini çekme kararı almıştı. Hatta müşterilerin çok yoğun bir şekilde tepki göstermesi olmasaydı Paint adlı programa dahi veda etmiş olacaktık. Arada kaybolmuş olan programların arasında video düzenlemenin yanı sıra ekran kayıt programları da yer alıyordu.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close