Uygulama

Windows 10 için yeni bir özellik

Windows 10 için yeni bir özellik

 

Microsoft şirketinin Zoom adlı uygulamaya rakip olabilecek ‘Meet Now’ adına sahip çok yeni bir tane çevrimiçi konferans uygulamasının üstünde çalışma yaptığı ortaya çıkmış durumda. Build 20211’le beraber görev çubuğu üzerine ilave edilecek özellikle beraber kullanıcılar, herhangi bir tane hesaba ihtiyaç duymadan toplantılara katılabiliyor olacaklar.

Koronavirüsle alakalı pandeminin hemen sonrasında insanların evlerine hapsolması ile birlikte çevrimiçi video konferans uygulamalarına duyulan ilgi de bayağı bir artmış durumda. Bu söz konusu süreç içerisinde özellikle de Zoom adlı uygulama, kullanıcı sayısını katlayıp en popüler çevrimiçi konferans uygulamalarından bir tanesi haline gelmiş oldu. Fakat Microsoft şirketinin Zoom adlı uygulamanın sonunu getirecek çok yeni bir özellik üstünde çalışma yaptığı da ortaya çıkmış oldu.

Microsoft şirketinin Windows 10 işletim sistemine getirecek olduğu ‘Meet Now’ ismi verilmiş olan söz konusu bu özellik, fazlasıyla basit bir yapısı olmasına karşın kullanıcılar için büyük bir pratiklik sunmakta. Build 20211’le beraber görev çubuğuna ilave edileceği açıklanan çevrimiçi konferans uygulaması, kullanıcıların Microsoft şirketine ait bir hesabı olsun ya da olmasın bir görüntülü toplantı başlatabilmesine veyahut bir toplantıya katılım sağlamasına da olanak sağlıyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close