Bilgisayar

Windows 10 güncellemesi yine hatalarla geldi

Windows 10 güncellemesi yine hatalarla geldi

 

Microsoft şirketinin Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarına özel olarak geçmiş olduğumuz salı gününde paylaşmış olduğu çok daha yeni bir tane güncelleme, kullanıcılardan bazılarında problemlere neden oldu. Güncellemeyi yüklemiş olan pek çok kullanıcı, kişisel bir durumdaki verilerinin ortadan kaybolmuş olduğu konusunda şikayette bulunmaya başlamış oldu.

Microsoft şirketinin çıkartmış olduğu son işletim sistemi olarak öne çıkan Windows 10 işletim sistemiyle alakalı problemler bir türlü bitmek tükenmek bilmemekte. Windows 10 işletim sistemini kullananlar, şimdi ise bu ay içinde yollanan güncellemenin de problemlere neden olduğunu bildirmeye başlamış oldu.

Kullanıcılardan gelmiş olan raporlara bakılırsa KB4532693 adlı güncellemenin içinde bulunan bir tane hata, Windows 10 işletim sistemlerinin bazılarında kullanıcı profillerine ve de kişisel verilere sızmış oluyor. Yeni gelmiş olan güncelleme ile beraber gelen problemle alakalı bir şekilde Microsoft şirketinin forumları üzerinde, Twitter üzerinde, Reddit üzerinde ve değişik pek çok site üzerinde kullanıcı şikayetleri yer alıyor.

Güncellemeyi kurmuş olan kullanıcılar, yeni gelen güncellemeden hemen sonrasında orijinal durumdaki Windows 10 profillerini görüntüleyememekte olduklarını ve profillerine hiç bir şekilde erişememeye başlamış olduklarını bildirmeye başladı. Kullanıcılar, yeni gelmiş olan güncellemenin hemen ardından bilgisayarları üzerinde kurulu durumda bulunan programlar ile birlikte duvar kağıtlarının yanı sıra masaüstünde yer alan dosyaların, indirilmiş olan dosyaların ve öteki pek çok dosyanın kaybolmuş olduğunu net bir şekilde bildirdi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close