Mobil

Wildfire X modelinin aslında HTC tarafından üretilmediği iddia edildi

Wildfire X modelinin aslında HTC tarafından üretilmediği iddia edildi

 

Son zamanlarda popülaritesini kaybeden HTC şirketi, fiyat ve performans modellerinden biri olan Wildfire X modelinin tanıtımını yaptı. Günümüzde yer alan telefonların tasarımıyla birlikte teknolojilerini içerisinde barındırdığı görülen model, HTC markasının altında yer alan bütçe dostu bir cihaz olmasından dolayı tanınmış olsa bile aslına bakılırsa durum tam olarak bu şekilde değil.

Wildfire X isimli model, Hindistan’da merkezi bulunan ”Lava” markasıyla bütçe dostu akıllı telefon modellerinin üretimini gerçekleştiren InOne Smart Technology şirketi tarafından üretilmekte. Hint asıllı firma, HTC Wildfire adının lisansını almış bir durumda. Lava isimli şirket, eğer sizler için tanıdık bir marka olarak gelmedi ise bu durum fazla da şaşırtıcı bir durumda değil çünkü Lava adlı firma, Huawei şirketi ile birlikte Xiaomi şirketinin arkasında kaldığından dolayı kendisini çok fazla göstermeyi başaramamıştı.

InOne isimli şirket, HTC şirketinin bu markasına ait lisansını satın alıp, Wildfire X isimli modelin çok daha görünür bir duruma gelmesini ve daha da fazla satılabilmesini ummakta. Eğerki söz konusu bu telefon ”Lava” isimli markayı üstünde barındırır ise, nerdeyse herkesin hemfikir olabileceği gibi daha da az bir oranda satış miktarı elde etmiş olacaktır. HTC şirketi de, söz konusu bu lisans sözleşmesi ile alakalı olarak herhangi bir açıklama gerçekleştirmedi fakat firmanın satışlardan bir miktar kar elde edecek olduğu da açık.

HTC şirketinin pazar payıyla alakalı durumunu şöyle bir düşündüğümüz zaman, güzel tasarımı bulunan ve uygun fiyata sahip orta seviyedeki telefonlar ile ismini yeniden ortaya çıkartmış olmadı, firma açısından tabiiki de yararlı olacaktır.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close