Uygulama

WhatsApp’tan yeni bir özellik

WhatsApp'tan yeni bir özellik

 

WhatsApp isimli uygulama, yanlış bilgi paylaşımının önüne geçmeyi amaç edindiği özelliğini kısa zaman için bazı ülkelerde kullanıcılara sunmaya başladı. WhatsApp uygulamasını kullananlar, viral bir şekilde yayılmaya başlamış olan paylaşımların yan tarafında bir simge görmeye başlayacaklar ve direkt internet üzerindeki sonuçlara ulaşabiliyor olacaklar.

Dünya üzerindeki en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp uygulaması, her geçtiğimiz gün biraz daha büyük bir önem kazanmaya başlıyor. Bu söz konusu durumun farkında bulunan geliştirici ekip ise kullanıcıların bütün ihtiyaçlarını karşılayarak, çok daha iyi bir deneyim sunabilmek amacıyla da çalışmalarını devam ettiriyor. Şimdilerde ise WhatsApp geliştirici ekibi; İtalya’nın yanı sıra Brezilya ile birlikte İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri, İspanya, İngiltere ve Meksika’da yer alan kullanıcılarla alakalı önemli bir özelliği kullanıma sunmuş durumda.

İnternet, aslında çok fazla etkili bir iletişim aracıdır fakat bu söz konusu araç, bazı zamanlarda da bir takım problemlere yol açmakta. Misal olarak herhangi bir bilgi, internet ortamı üzerinde çok kolay bir şekilde yayılabilmektedir. Üstüne üstlük bu denli kolay yayılmış olan bir bilginin doğruluğu da pek çok zaman sorgulanmamakta. Aslına bakarsak WhatsApp uygulaması, ardımızda bırakmış olduğumuz dönemler içerisinde yanlış bilginin yayılmasını engelleyebilmek amacıyla bir takım tedbirler almış idi. WhatsApp adlı uygulamanın yeni özelliği de aslında yanlış bilginin önüne geçebilmek amacıyla atılan çok daha yeni bir adım şeklinde karşımıza çıkmakta

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close