Uygulama

WhatsApp’tan şüpheli gruplarda bulunan kullanıcılara ban

WhatsApp'tan şüpheli gruplarda bulunan kullanıcılara ban

 

Dünya üzerinde yer alan en popüler hale gelen anlık mesajlaşma platformlarından WhatsApp, kullanıcıların hiç bir şekilde hissetmemiş olsa da çok katı güvenlik kurallarına üzerinde yer veriyor. Bu söz konusu güvenlik kurallarının aşılmış olması, kullananların WhatsApp üzerinde yer alan hesaplarının banlanabilmesine ve o kayıt olmuş bulundukları telefon numarasının bir daha hiç bir şekilde WhatsApp uygulamasıyla ilişkilendirilememesine de sebep olabilmekte. Son günlerde ortaya çıkmış olan bilgiler ise kullanıcıların, yalnızca bir grupta yer aldıklarından dolayı dahi banlanabilecek olduklarını ortaya koymakta.

WhatsApp isimli platform, son dönemler içerisinde grupları çok daha yoğun bir şekilde denetlemekte gibi gözüküyor. Zira ortaya çıkmış olan bu raporlar, WhatsApp isimli platformun son dönemler içerisinde gruplara bağlı bir şekilde banlanma ya da askıya alınma halinde bir artış meydana geldiğini göstermekte. Hatta o derecede ki bir tane üniversite sınıfı içerisinde 100 kişiden çok katılımcının yer aldığı bir tane grup, grup adının yasadışı bir takım tabirler içeriyor olmasından dolayı banlanmış bir vaziyette. Üstüne üstlük WhatsApp platformu, yalnızca bu grubu değil grupta yer alan üyelerin tamamının hesaplarını da banlamış durumda.

Bu ve buna benzeyen bir çok rapor, şu dönemlerde forumlar üzerinde dolaşmaya başladı. üstüne üstlük WhatsApp isimli platform, yasaklanmış olan kullanıcılar için herhangi bir sebepte sunmamakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close