Uygulama

WhatsApp’tan mesaj sayısı açıklaması geldi

WhatsApp'tan mesaj sayısı açıklaması geldi

 

Brian Acton ile birlikte Jan Koum’un 2009 senesinin Kasım ayı içerisinde daha yeni kurulmuş olan App Store üzerinde sessiz sedasız bir şekilde paylaşılan WhatsApp, ilk 5 senesinde inanması zor bir mesafe katetmiş oldu ve bütün dünyanın tercih ederek kullandığı yegane iletişim platformlarından biri olmayı da başarmış oldu.

Tamamen saf bir girişimcilik hikayesinin ürünü olarak karşımıza çıkan WhatsApp, takvimler 2014 senesini göstermeye başladığında, tam tamına 19 milyar dolar tutarındaki bir ücretle Facebook şirketi tarafından satın alınmış oldu. Amerika Birleşik Devletleri asıllı sosyal medya devinin elinde çok harika bir dönüşüm geçirmeyi başaran söz konusu bu uygulama, bugün genç kitleden yaşlısına kadar gezegen üzerinde yer alan hemen herkes tarafından kullanılmaya devam ediliyor.

Türkiye içerisinde de 50 milyon tane kullanıcıya sahip olarak öne çıkan WhatsApp platformu, 10 senelik dönemini noktalamış olduğu yılbaşı gecesi esnasında inanması çok zor bir rekorun altına da imzasını atmayı başardı. Firma, 31 Aralık tarihi içerisinde uygulamanın üstünden tam tamına 100 milyar taneden daha çok mesaj yollandığı açıklamasında bulundu. Küresel bir durumda harika bir mesaj trafiği yaşamış olan WhatsApp platformu, yeni senenin arifesinde yollanmış olan bu 100 milyar taneden çok mesajın 12 milyar taneden daha çoğunun da resim olduğunu ifade ediyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close